Főmenü

[ ]
Szerződő felek
Honlapok
A projekt keretében megvalósult honlapok:

BTK: http://talentum.btk.elte.hu/

TTK Fizika Doktori Iskola: http://fiztan.phd.elte.hu/index.html

Illyés Sándor Szakkollégium http://szabadegyetem2012.hu/
Esélyegyenlőség
Írjon nekünk!
A projekttel kapcsolatos kérdésével, panaszával forduljon bizalommal a projektmenedzsmenthez:
Projektmenedzsment
Powered By
e107
PHP
MySQL
Bengt J. F. Nordén és W. Milo Westler érkezik Budapestre a Kémiai Doktori Iskola vendégeként
nemes, szerda 15 február 2012 - 12:16:25 // Hozzászólás kikapcsolva

Az ELTE Kémia Doktori Iskola a 2012-es tavaszi félévben ismét meghirdet
Lecture series in English
jellegű tantárgyat.

Ennek keretében két neves külföldi kutató, Bengt J. F. Nordén és W. Milo Westler érkezik Budapestre és tart angol nyelvű előadásokat a DNS-alapú nanotechnológia ill. a korszerű NMR technikák tárgykörében.

Az előadások az ELTE TTK Kémiai Intézetében (Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A) lesznek megtartva március 27-a és 30-a között négy alkalommal, majd április 23-e és május 3-a között hat alkalommal a délutáni órákban. A vizsgáztatást Perczel András végzi.

A tömbösített formában megtartott három kreditpontos tantárgy felvehető ETR-en is KÉM/100-1.kurzuskóddal DNA-based nanotechnology & Advanced NMR techniques címen.

Bengt J. F. Nordén
Chalmers University of Technology, Göteborg, Svédország

DNA-based nanotechnology, from basic research to diverse applications címmel

2012. március 27-30. között angol nyelvű tömbösített PhD kurzust tart a biológia és kémia doktori iskola résztvevőinek és minden más érdeklődőnek. Az óra „DNA-based nanotechnology & Advanced NMR techniques”címmel, KÉM/100-1. kurzuskóddal vehető fel az ETR-ben.

Az órák tervezett tematikája és időpontjai a következők:

1. DNA the key molecule in genetic inheritage, DNA origami in nanotechnology - Március 27. 16-18h (Kémia, 063)
2. Common methods in structural and functional investigations of DNA
related macromolecular assemblies - Március 28. 16-18h (Kémia, 063)
3. Strategies in drug design and drug intercalation to DNA - Március 29. 15-17h (Kémia, 099)
4. DNA-protein, DNA-lipid interactions in nanotechnological applications - Március 30. 16-18h (Kémia, 063).

Az előadássorozatot a TÁMOP-4.2.2/B-10/1-2010-0030 pályázat támogatja.

Az órával kapcsolatban érdeklődni lehet Hudáky Ilonánál a hudakyi©chem.elte.hu e-mail címen.

W. Milo Westler
University of Wisconsin-Madison
National Magnetic Resonance Facility at Madison
Amerikai Egyesült Államok

Short course in NMR pulse sequence analysis - Advanced NMR techniques - címmel

2012. április 23. és május 3.
között angol nyelvű tömbösített PhD kurzust tart a biológia és kémia doktori iskola résztvevőinek és minden más érdeklődőnek. Az óra „DNA-based nanotechnology & Advanced NMR techniques”címmel, KÉM/100-1. kurzuskóddal vehető fel az ETR-ben. Az óra tervezett tematikája és időpontjai a következők:

1. Introduction - Április 24. 16-18h
2. Isolated spin systems - Április 25. 16-18h
3. Coupled spin systems - Április 26. 17-19h
4. Shift correlations - Április 27. 16-18h
5. Advanced topics - Május 2. 16-18h
6. Esoterica - Május 3. 16-18h .

Az óra részletes tematikájával kapcsolatban érdeklődni lehet Hudáky Ilonánál a hudakyi©chem.elte.hu e-mail címen.

Vissza a kategória listához   Hírek